Rok szkolny 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 26 czerwiec 2020


Pandemia sprawiła, że tegoroczny rok szkolny 2019/2020 był wyjątkowy. Niezwykłe było jego zakończenie. Zamiast akademii dla wszystkich uczniów było skromne spotkanie w gronie jednej klasy. Maseczki na twarzach uczniów, rodzice czekający na swoje pociechy przed szkołą. Nie zabrakło jednak podziękowań i kwiatów dla wychowawcy.

GALERIA


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Powitanie prezydenta Andrzeja Dudę 26 czerwiec 2020


26 czerwca 2020r. nasi uczniowie witali prezydenta Polski Andrzeja Dudę w Krzepicach.

GALERIA


Powitanie prezydenta Andrzeja Dudę

Zakończenie roku szkolnego przez ośmioklasistów 25 czerwiec 2020


25 czerwca 2020r. ósmoklasiści uroczyście zakończyli rok szkolny i naukę w naszej szkole. Wszystko odbywało się z zachowaniem środków bezpieczeństwa z uwagi na trwający stan epidemii. Drodzy ósmoklasiści życzymy Wam niewyczerpanych pokładów energii i uśmiechu na co dzień. Abyście w kolejnym roku szkolnym wyruszali w dalszą "Edukacyjną podróż" z zapałem sił gotowi do podjęcia nowych zadań, realizacji planów i marzeń.

GALERIA


Zakończenie roku szkolnego przez ośmioklasistów

Konkurs Olimpus 24 czerwiec 2020


Konkurs Olimpus sesja wiosenna odbył się w tym roku w formie online. W konkursie brało udział 11 uczniów z klas: V, VI VII: Dawid Kuźma, Natalia Ząbkowska, Antoni Lipski, Kacper Adamczyk, Mateusz Litwińczyk, Jakub Stasiak, Weronika Szopa, Zosia Pop, Emilia Pilarz, Eliza Troczka. Nagrodzony został Filip Litwińczyk. Gratulujemy.

GALERIA


Konkurs Olimpus

Dzień Ojca 23 czerwiec 2020


Obchody Dnia Ojca zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy polscy ojcowie zaczęli świętować 23 czerwca w 1965r. Święto jest wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom z trud opieki nad rodziną.

GALERIA


Dzień Ojca

Szkolny konkurs wiedzy o sporcie 23 czerwiec 2020


19.06.2020r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o sporcie online na platformie Quizziz. Oto wyniki konkursu w kategorii klas V - VI. I miejsce - Miłosz Kostek klasa VI
II miejsce - Karolina Kot klasa VI
III miejsce Kacper Adamczyk klasa VI
Gratulujemy!!!.

GALERIA


Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

Egzamin ósmoklasisty 16 czerwiec 2020


16,17 i 18 czerwca 2020r. w całej Polsce odbył się egzamin ósmoklasisty. Jest to egzamin obowiązkowy. Z naszej szkoły do egzaminu przystąpiło ośmioro uczniów: Filip Chęciński, Kacper Grzyb, Marcjanna Kaleta, Magdalena Kistela, Mateusz Kozan, Weronika Trojak, Jakub Więcławik, Wiktor Włodarczyk. Egzamin przeprowadzony był z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Uzyskane wyniki nie będą miały wpływu na ukończenie szkoły, natomiast będą stanowić jedno z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

GALERIA


Egzamin ósmoklasisty

Światowy Dzień Ochrony Środowiska 5 czerwiec 2020


Światowy Dzień Ochrony Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku pod hasłem "Tylko jedna Ziemia". Głównym celem obchodów Dnia było zwrócenie uwagi międzynarodowych społeczeństw na globalną współpracę we wspólnym dążeniu do zmniejszenia zanieczyszczeń oraz zachowaniu gatunku ludzkiego. Corocznie Święto obchodzone jest w ponad 100 krajach, w których organizowane są wydarzenia oraz akcje wspierające ekologiczny rozwój cywilizacji. Z okazji święta na całym świecie ukazuje się tysiące artykułów prasowych i wpisów na blogach poświęconych problemom środowiska czy miliony wpisów na Twitterze i Facebooku.

GALERIA


Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Konkurs plastyczny: "Mój wymarzony Dzień Dziecka" 1 czerwiec 2020


Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Krzepicach zorganizował konkurs plastyczny: "Mój wymarzony Dzień Dziecka". Wzięli w nim udział uczniowie klasy II: Zuzanna Kowalska, Emil Nicpoń, Jakub Kowalczyk. Gratulujemy!.

GALERIA


Konkurs plastyczny: "Mój wymarzony Dzień Dziecka"

Dzień Dziecka 1 czerwiec 2020


Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci, które obchodzone jest na całym świecie. Tego dnia w każdym miejscu na ziemi najważniejsze są dzieci!. Kochane dzieci, bez Was świat nie byłby taki piękny. Zawsze bądźcie pewne, że jesteście najważniejsze.

GALERIA


Dzień Dziecka

Zdalna Szkoła + 29 maj 2020


Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy wzięła udział w projekcie "Zdalna Szkoła+". Projekt ten jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami korona wirusem. Od 1 kwietnia samorządy mogły starać się o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. W pierwszej kolejności były to komputery, laptopy czy tablety. Można też kupić niezbędne oprogramowanie, ubezpieczenie sprzętu, mobilny dostęp do Internetu lub inne akcesoria potrzebne w zdalnym nauczaniu. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Gmina Krzepice zrealizowała już dwa etapy tego Projektu. Pierwsza część zakupionego sprzętu koniecznego do realizacji zdalnego nauczania, który są laptopy (4 sztuki) trafiły do naszych uczniów już 8 kwietnia 2020r. Natomiast kolejnych 5 laptopów rodzice odebrali 22 maja 2020r. Jesteśmy pewni, że zrealizowany projekt pomoże naszym uczniom maksymalnie korzystać z nauczania zdalnego oraz on-line. Tym samym rozwijać ich kreatywność, pomysłowość, co z pewnością przełoży się na efekty nauczania, poziom wiadomości mi umiejętności. Uważamy, że wszystkie projekty, które służą młodym ludziom są jak najbardziej zasadne.

GALERIA


Zdalna Szkoła +

Dzień Matki 26 maj 2020


Dzień Matki jest obchodzony prawie na całym świecie. Święto to przypomina nam, jak ważne są nasze Mamy oraz że każdej Mamie należy się moc buziaków, uścisków i kwiatów za bezwarunkową miłość.

GALERIA


Dzień Matki

100-lecie urodzin papieża 18 maj 2020


18 maja 1920r. urodził się Karol Wojtyła, który w 1978r. został papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Z okazji 100-lecia jego urodzin w Polsce i za granicą odbywały się uroczystości.

GALERIA


100-lecie urodzin papieża

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego "Fox" 11 maj 2020


W maju odbył się konkurs z języka angielskiego "Fox". Uczeń z klasy VI - Dawid Kuźma uzyskał bardzo dobry wynik i jako nagrodę otrzymał kartę podarunkową do księgarni Empik. W konkursie brali również udział Natalia Ząbkowska - klasa VI i Filip Litwińczyk - klasa V - uzyskali wynik dobry. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

GALERIA


Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego "Fox"

Dzień Strażaka 4 maaj 2020


Święto strażaków i straży pożarnej chociaż oficjalnie ustanowione dopiero w 2002r., od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienia patrona tej grupy zawodowej, św. Floriana. Święto jest okazją do wyrażania wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę. W intencji strażaków obchodzona jest w naszym kościele parafialnym msza święta.

GALERIA


Dzień Strażaka

Święto Konstytucji 3 Maja 3 maj 2020


3 dzień maja to dzień ważny dla wszystkich Polaków. Tego dnia świętujemy uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Konstytucja została uchwalona w 1791r. Była to pierwsza konstytucja w Europie, a druga na świecie. Konstytucja była próbą naprawy państwa. Niestety nieudaną.

GALERIA


Święto Konstytucji 3 Maja

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia 2020


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. W tym dniu zmarli Szekspir i Cervantes. Zatem czytajmy książki, które wzbogacają naszą wiedzę i pozwalają zachować mózg w dobrej kondycji na długie lata.

GALERIA


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień Ziemi 22 narca 2020


Największe święto ekologiczne obchodzone od 1970r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Zatem dbajmy o naszą Planetę.

GALERIA


Dzień Ziemi

Konkurs Angielskiej Ortografii "Spelling Quiz 2020"10 marca 2020


10 marca2020r. odbył się Konkurs Angielskiej Ortografii "Spelling Quiz 2020" zorganizowany w V liceum im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Dawid Kuźma - uczeń klasy VI z naszej szkoły zajął w nim I miejsce w kategorii Junior. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Konkurs Angielskiej Ortografii

X Ogólnopolski Konkurs Wokalny ŚPIEWOBRANIE9 marca 2020


9 marca odbył się X Ogólnopolski Konkurs Wokalny ŚPIEWOBRANIE organizowany przez ALA Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie w Częstochowie we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Częstochowie. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Ząbkowska i Łucja Heluszka. Życzymy kolejnych owocnych wystąpień.

GALERIA


X Ogólnopolski Konkurs Wokalny ŚPIEWOBRANIE

Mistrzostwa Małego Regionu w Tenisie Stołowym3 marca 2020


3 marca w Szkole Podstawowej nr 1 w Krzepicach odbył się Mistrzostwa Małego Regionu w Tenisie Stołowym. W kategorii klas IV - VI w deblu - 4 miejsce zajęły dziewczęta z klasy VI i 5 miejsce zajęli i chłopcy z klasy VI.
W kategorii klas VII - VIII w deblu - 2 miejsce zajęły dziewczęta z klasy VIII i 3 miejsce chłopcy z klasy VIII. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Mistrzostwa Małego Regionu w Tenisie Stołowym

Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych1 marca 2020


1 marca obchodziliśmy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1943-1963 nie pogodzili się z okupacją niemiecką ani radziecką oraz wprowadzonym systemem komunistycznym w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Mordowani byli zarówno przez okupantów jak również przez podległe ZSRR służby polskiego komunistycznego aparatu represji. W naszej szkole oddaliśmy hołd Niezłomnym Bohaterom apelem, który rozpoczęliśmy fragmentem filmu o Żołnierzach Wyklętych. Uczniowie klasy V, VI, VII i VIII przedstawili sylwetki żołnierzy podziemia niepodległościowego m.in. Hieronima Dekutowskiego, rotmistrza Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, Józefa Franczaka, Zygmunta Szendzielarza, Tadeusz Kuncewicza. Potem nastąpiła część poetycko-muzyczna. Recytacja wierszy i śpiew piosenek patriotycznych. Na zakończenie apelu oddaliśmy cześć i chwałę bohaterom, a pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ.

GALERIA


Apel Pamięci Żołnierzy Wyklętych

IV Powiatowy Konkurs Piosenki o Żołnierzach Wyklętych28 luty 2020


28.02.2020r. w Borze Zajacińskim odbył się IV Powiatowy konkurs piosenki o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni: Stanisław Sojczyński". Konkurs zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim. Uczennica z naszej szkoły Łucja Heluszka z klasy VI zaśpiewała walczyk patriotyczny i w swojej kategorii wiekowej zajęła w konkursie I miejsce. Łucji gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIA


IV Powiatowy Konkurs Piosenki o Żołnierzach Wyklętych

Apel z okazji Dnia Języka Ojczystego 21 luty 2020


21 lutego 2020r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Języka Ojczystego. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest na świecie od 1999r. Został ustanowiony przez UNESCO w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem. Apel był okazją do przypomnienia wiedzy o gwarach, dialektach, związkach frazeologicznych. Uczniowie mieli okazję poprawnie wymówić trudne zwroty, przeczytać wiersze o znacznej trudności artykulacyjnej oraz zastanowić się nad poprawnością językową wielu popularnych zwrotów z języka potocznego

GALERIA


Apel z okazji Dnia Języka Ojczystego

Szkolny Konkurs Ortograficzny "Bezbłędny Mały Gość" luty 2020


Wyniki konkursu
Kategoria klasy II - III
I miejsce - Oliwier Piśniak
II miejsce = Emil Nicpoń
III miejsce - Krzysztof Latuszek
Kategoria klasy IV - VI
I miejsce - Natalia Ząbkowska
II miejsce - Eliza Troczka

III miejsce - Miłosz Kostek
I miejsce - Magdalena Kistela
II miejsce - Weronika Trojak
III miejsce - Jakub Stasiak
Gratulujemy!!!

GALERIA


Szkolny Konkurs Ortograficzny "Bezbłędny Mały Gość"

Bal Karnawałowy18 luty 2020


18 lutego w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I – III. Nagle w jednym miejscu można było spotkać superbohaterów, księżniczki, postacie z bajek, przedstawicieli służb mundurowych. Jak co roku zabawy prowadziła pani animator, były tańce i inne harce. W połowie zabawy była chwila przerwy i słodki poczęstunek. Na koniec wszystkie dzieci opuściły szkołę z niespodziankami otrzymanymi od pani animator.

GALERIA


Bal Karnawałowy

Podsumowanie akcji "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach"17 luty 2020


17 lutego w Częstochowie na Jasnej Górze miało miejsce uroczyste podsumowanie akcji organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Akcja była oparta na idei charytatywnej i patriotycznej, polegała na zbiórce artykułów szkolnych, żywnościowych, słodyczy i maskotek dla Polskich dzieci mieszkających na Kresach Wschodnich. Zebrane dary zostały przekazane bezpośrednio dla 1000 dzieci w Wilnie, we Lwowskiej Katedrze 300 dzieci otrzymało paczki od Świętego Mikołaja, na Białoruś przekazano 5 ton darów. Program spotkania obejmował: - film o przebiegu akcji
- podziękowania: Śląskiego Kuratora Oświaty Pani Urszuli Bauer, Dyrektora Delegatury Częstochowskiej Pani Alicji Janowskiej, Prezydenta Miasta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka
- występ zespołu "Bursztynki" z Wilna
- recytacja wierszy i prozy ukazująca miłość do ojczyzny - Polski Marcina Kozery,, "Jest takie miejsce" i wiele innych
- rozdanie dyplomów.

GALERIA


Podsumowanie akcji "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach"

Konkurs "Eko - słodziaki"14 luty 2020


14 lutego odbyło się podsumowanie konkursu na maskotkę "Eko - słodziaka" zorganizowanego dla klas I - III. Celem konkursu było:
- zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej
- propagowanie idei proekologicznego stylu życia
- rozwijanie umiejętności manualnych, rozbudzanie wyobraźni i fantazji
- wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego
- zachęcanie dzieci do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko przyrodnicze, poprzez wykonanie maskotki ekologicznej z materiałów przeznaczonych do recyklingu.
Prace konkursowe wykonało 4 uczniów i wszyscy zajęli pierwsze miejsce, są to:
Olga Adamczyk - klasa III
Norbert Jura - klasa III
Laura Kała - klasa I
Lena Włodarczyk - klasa I
Gratulujemy!!!.

GALERIA


Konkurs "Eko - słodziaki"

Walentynki w naszej szkole 14 luty 2020


14 luty to w szkolnym kalendarzu jedno z tych świąt, które daje nam wiele ciepła, życzliwości, radości i miłości. Dlatego tego dnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Zakochanych. Przedsięwzięcie koordynował Samorząd Uczniowski, który zorganizował "Pocztę Walentynkową". Każdy kto miał życzenie mógł napisać kilka miłych słów lubianej osobie. Uczniowie do specjalnej skrzynki przez tydzień poprzedzający dzień św. Walentego mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek, a podczas uroczystego apelu zostały im wręczone. Wierzymy, że tego dnia do każdego dotarł walentynkowy posłaniec.

GALERIA


Walentynki w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu luty 2020


Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. Tegoroczne obchody DBI w naszej szkole odbywały się pod hasłem "Działajmy razem". W ramach tego przedsięwzięcia w miesiącach styczniu i lutym podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych. W ramach obchodów w naszej szkole odbyły się: 1. W klasach I - VI na lekcjach informatyki oraz na zajęciach świetlicowych zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej.
2. Uczniowie wykonali określone zadania:
? Klasa III - wykonała pracę plastyczną WYGASZACZ NA MÓJ KOMPUTER
? Klasa V przygotowała plakat - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
? Klasa VI przygotowała konkursy i Quizy dla kolegów na temat bezpieczeństwa w sieci
? Klasa VII (dziewczęta) - przygotowała gazetkę informacyjną dla rodziców o tematyce zagrożeń w sieci oraz gazetkę dla uczniów na temat obchodów DBI
? Klasa VII chłopcy przygotowali prezentację multimedialną "Bezpieczny Internet" dla uczniów, którą przedstawili młodszym uczniom
3. 11 lutego odbył się apel poświęcony DBI podczas którego podzielili się swoją wiedzą na temat zasad korzystania z Internetu oraz podsumowano działania poszczególnych klas.

GALERIA


Dzień Bezpiecznego Internetu

Pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu 6 luty 2020


6 lutego 2020r. odwiedziły nas panie z Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie, by zaprezentować pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu. Podczas pokazu uczestnicy poznali właściwości niezwykłego i widowiskowego ciekłego azotu. Jego właściwości a przede wszystkim temperaturę (-195,8oC) zaprezentowano w serii spektakularnych doświadczeń, m.in. wykonano:
- mrożony popcorn i chrupki,
- najszybsze lody świata,
- jajka sadzone i gotowane,
- owocowy młotek,
- lodowe róże i wiele innych.
Dowiedzieliśmy się również dlaczego ręka włożona do ciekłego azotu nie zamarza i co to jest sublimacja. Było ciekawie, wesoło i śmiesznie - to lubimy!.

GALERIA


Pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu

Pokaz historyczny "Wrzesień 39"5 luty 2020


W dniu 05.02.2020r. przybyła do naszej szkoły Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która zaprezentowała pokaz historyczny "Wrzesień 39" czyli rzecz o tym jak wybuchła II Wojna Światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. Podczas pokazu historycznego omawiano i zaprezentowano:
- sytuację międzynarodową II Rzeczpospolitej;
- etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim;
- polski mundur wojskowy wz 36 (szeregowy i podoficer)
- ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej;
- bezpieczne repliki broni.
Uczniowie podczas pokazu mieli możliwość zaprezentować się w strojach historycznych i obejrzeć z bliska broń. Była to niezapomniana i bardzo pouczająca lekcja historii.

GALERIA


Pokaz historyczny "Wrzesień 39"

Dzień Babci i Dziadka4 luty 2020


4 lutego mieliśmy zaszczyt zaprosić w naszej szkole Babcie i Dziadków, zjawili się podziwiać występy swoich wnuczek i wnuczków z klas I - III, przygotowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość rozpoczęło przemówienie pani Dyrektor po którym klasa I zatańczyła poloneza. Dalszą część stanowiły piosenki, wiersze i scenki, było też przedstawienie o Czerwonym Kapturku zaprezentowane przez klasę III. Na koniec zatańczyły dziewczynki z zespołu JZ Dance. Ostatnią częścią uroczystości był poczęstunek dla naszych gości i małych artystów.

GALERIA


Dzień Babci i Dziadka

V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych8 stycznia 2020


08.01.2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Gore gwiazda Jezusowi…”. Wzięły w nim udział uczennice z naszej szkoły.
W kategorii klas I - III:
I miejsce - Laura Kała
III miejsce - Kinga Kozak
W kategorii klasy IV - VIII
I miejsce - Łucja Heluszka
III miejsce - Judyta Włodarczyk
udział - Eliza Troczka
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA


V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

Wyjazd edukacyjny uczniów do Klubu Politechnik w Częstochowie8 stycznia 2020


08.01. 2020r. uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami pojechali do Akademickiego Centrum Kultury - Klubu Politechnik w Częstochowie. Uczniowie w ramach realizacji podstawy programowej z języka polskiego mieli okazję obejrzeć różne gatunki filmowe. Uczniowie uczestniczyli w kulturze ponieważ film i inne sztuki audiowizualne są istotną częścią.

GALERIA


Wyjazd edukacyjny uczniów do Klubu Politechnik w Częstochowie

V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych8 stycznia 2020


08.01.2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Częstochowie odbył się V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Gore gwiazda Jezusowi...". Wzięły w nim udział uczennice z naszej szkoły.
W kategorii klas I - III:
I miejsce - Laura Kała
III miejsce - Kinga Kozak
W kategorii klasy IV - VIII
I miejsce - Łucja Heluszka
III miejsce - Judyta Włodarczyk
udział - Eliza Troczka
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

GALERIA


V Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

Spektakl Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła8 stycznia 2020


08.01.2020r. przedszkolaki i uczniowie naszej placówki obejrzeli przedstawienie o charakterze dydaktyczno - wychowawczym: "Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła". Dzieci z uwagą śledziły przygody niesfornej zebry ulicznej, która postanowiła opuścić ruchliwe skrzyżowanie, wywołując ogromne kłopoty wszystkich uczestników ruchu drogowego. Sygnalizator świetlny Syguś, wyruszył na poszukiwania, wraz ze swoją przyjaciółką Myszką. Po jakimś czasie z pomocą dzieci i policjantki udało się rozwiązać konflikt i przywrócić prawidłowy ruch na skrzyżowaniu. Śledząc zdarzenia, uczniowie poznali i utrwalili przepisy ruchu drogowego, uczestniczyli w konkursach i świetnie się przy tym bawili. Widowisko było doskonałą powtórką wiadomości niezbędnych do egzaminu na kartę rowerową. Z pewnością zasady uczestnictwa w ruchu drogowym nie są już uczniom obce!.

GALERIA


Spektakl Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła

Akcja "Góra Grosza" 2 stycznia 2020


Podobnie jak w latach poprzednich również w obecnym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. To już 20., jubileuszowa zbiórka monet, której celem jest pomoc dzieciom w trudnej sytuacji, którzy nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Cieszymy się, że nasi uczniowie wykazali się empatią i przyłączyli do akcji. Zebrane grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci w instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Akcja trwała od 25 listopada do 2 stycznia 2020r. Naszym uczniom i przedszkolakom udało się zebrać 34,8 kg monet. Koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski. W ramach akcji w szkole odbywał się Międzyszkolny Konkurs w Zbiórce Monet. O zwycięstwie w konkursie decydowała waga zebranych monet w przeliczeniu na jednego ucznia. Wyniki konkursu: I miejsce - uczniowie klasy III II miejsce - uczniowie klasy V III miejsce - uczniowie klasy II W indywidualnej zbiórce monet: I miejsce zajął Bartosz Wieczorek II miejsce zajął - Emil Nicpoń III miejsce zajęła Patrycja Moś Bardzo dziękujemy za Wasze dotychczasowe zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik.

GALERIA


Akcja "Góra Grosza"

marca 2020


Wigilia grudnia 2019


19 grudnia był w naszej szkole ostatnim dniem nauki przed przerwą świąteczną, dlatego też w tym dniu zorganizowana została wspólna szkolna Wigilia. Chocciaż sporo uczniów było nieobecnych z powodu choroby było kameralnie, nastrojowo i smacznie.

GALERIA


Wigilia

"Ja tez czuję! Moje małe - wielkie emocje" grudnia 2019


W grudniu w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Ja tez czuje! Moje małe - wielkie emocje". Oto wyniki:
Kategoria Przedszkole:
I miejsce - Jan Słomian
II miejsce - Wiktoria Lenart
III miejsce - Jan Grudzka
Kategoria Szkoła:
I miejsce - Zuzanna Kowalska
II miejsce - Laura Kała
III miejsce - Zuzanna Niezgoda i Lena Włodarczyk
Wyróżnienie - Oliwier Piśniak
Gratulujemy!!!.

GALERIA


"Ja tez czuję! Moje małe - wielkie emocje"

Dzień Europejskich Tradycji Bożonarodzeniowych13 grudnia 2019


13 grudnia mieliśmy okazję poznać tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w państwach europejskich. Był to trochę odmieniony Dzień Języków Europejskich pod nazwą Dzień Europejskich Tradycji Bożonarodzeniowych. Każda klasa wybrała do zaprezentowania kraj: klasa I - Szwecję,
klasa II - Rosję,
klasa III - Włochy,
klasa V - Wielką Brytanię,
klasa VI - Laponię i kraje skandynawskie,
klasa VII - Niemcy,
klasa VIII - Francję.
Dzieci przedszkolne zaśpiewały kolędę: "Przybieżeli do Betlejem pasterze", co wprowadziło także polski akcent. Mieliśmy również okazję poznać i spróbować potraw i smakołyków jadanych w czasie świąt w tych państwach. Na koniec klasy: V - VIII zaśpiewały kolędę "Cicha noc" po angielsku, niemiecku, francusku i oczywiście po polsku. Było ciekawie, radośnie, świątecznie i nie zabrakło podsumowania, że my tak naprawdę lubimy nasze polskie tradycje.

GALERIA


Dzień Europejskich Tradycji Bożonarodzeniowych

Powiatowy konkurs komputerowy "Pocztówka świąteczna"9 grudnia 2019


9 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Przystajni odbyło się rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Komputerowego "Kartka Świąteczna" w którym brali uczniowie naszej szkoły z klasy trzeciej i piątej. Zadaniem uczniów było samodzielne wykonanie kartki świątecznej w dowolnym programie graficznym. Jury konkursu nagrodziło Filipa Litwińczyka, ucznia klasy V przyznając mu II miejsce. Gratulujemy autorowi nagrodzonej pracy oraz pozostałym uczestnikom za zainteresowanie konkursem i wykonanie znakomitych prac.

GALERIA


Powiatowy konkurs komputerowy "Pocztówka świąteczna"

Odwiedziny Iluzjonisty Apollino9 grudnia 2019


9 grudnia było czarodziejsko i magicznie, a przyczyną tego były odwiedziny Iluzjonisty Apollino, który w swoim występie pt. "Świat Magii Apollino" pokazywał przeróżne magiczne sztuczki. Dzieci i nauczyciele również pomagali w czarowaniu, było dużo śmiechu i zabawy, a przede wszystkim iluzji, dlatego dzieciaki wychodziły z przedstawienia w przekonaniu, że prawdziwa magia chyba istnieje naprawdę.

GALERIA


Odwiedziny Iluzjonisty Apollino

Mikołajki6 grudnia 2019


6 grudnia naszych uczniów i przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj. Dzień ten był pełen emocji i radości. Dzieci Gościa powitały piosenkami i wierszykami, przedszkolaki nawet pięknie zatańczyły. Podarki od Mikołaja ucieszyły każdego. Zapraszamy Cię Mikołaju ponownie za rok!.

GALERIA


Mikołajki

Mikołajki Zorganizowane przez Samorząd Uczniowski grudnia 2019


Tradycyjnie w Mikołajki odwiedził nas również pomocnik Mikołaja zaprzyjaźniony z Samorządem Uczniowskim. Rozdawał wszystkim uczniom i pracownikom szkoły cukierki. Mikołaju – dziękujemy!!!.

GALERIA


Mikołajki Zorganizowane przez Samorząd Uczniowski

Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Młodzików1 grudnia 2019


01.12.2019r. w hali sportowej w Starokrzepicach odbył się IV Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Młodzików. Organizatorami turnieju byli: Barbara Pilarz - sołectwo Zajączki Pierwsze oraz Zarząd Osiedla Kuźniczka. W turnieju startowało sześć drużyn. Nasza drużyna w składzie: Jakub Kowalczyk, Tymon Kęsik, Emil Nicpoń, Norbert Jura, Krzysztof Latuszek, Bartosz Wieczorek, Bruno Wydmuch zajęła II miejsce. W finale ulegliśmy tylko drużynie z Krzepic 3:2. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Świąteczny Turniej Piłki Nożnej Młodzików

Andrzejki28 listopad 2019


Według staropolskiej tradycji Wieczór Andrzejkowy obchodzony jest zwykle w wigilię św. Andrzeja. W tym roku w naszej szkole uczniowie postanowili uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrali ku temu popołudnie - 28 listopada. Zabawa trwała 3 godziny i przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie klasy V, którzy przenieśli wszystkich w świat magii i fantazji. Uczniowie mogli poznać jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Zabawy, radości i uśmiechu było wiele.

GALERIA


Andrzejki

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie28 listopad 2019


28 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich został przeprowadzony VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie "Moja mała Ojczyzna… Na Krzepickich Szlakach". Celem konkursu było przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją, kształtowanie poczucia własnej tożsamości, umiejętność pracy z mapą. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: I - kategoria: konkurs plastyczny, II - kategoria: turniej wiedzy o regionie. Przedmiotem konkursu plastycznego były prace plastyczne wykonane przez uczniów. Tematem pracy była: "Gmina Krzepice w okresie II wojny światowej". Z naszej szkoły prace plastyczne wykonali: Oliwier Piśniak - klasa III, Filip Litwińczyk - klasa V, Nikola Kowalczyk - klasa VI, Łucja Heluszka - klasa VI, Magdalena Kistela - klasa VIII. W kategorii klas I - III Oliwier Piśniak zajął I miejsce. W kategorii klas IV - VI Filip Litwińczyk otrzymał wyróżnienie. W kategorii klas VII - VIII Magdalena Kistela otrzymła wyróżnienie. Do turnieju wiedzy o regionie przystąpiły cztery szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza z Krzepic,
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Curie Skłodowskiej z Krzepic,
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego z Zajączek Drugich,
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy z Zajączek Pierwszych.
Do zadań uczestników konkursu należało:
- rozwiązanie testu z dziejów ogólnych Krzepic, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej;
- praca z mapą Gminy Krzepice (umiejscowienie na mapie charakterystycznych miejsc: zabytków, obiektów i ważnych miejsc w regionie);
- rozwiązanie krzyżówki;
- dyktando patriotyczne;
- odpowiedzi ustne na pytania dotyczące znajomości aktualnych wydarzeń Gminy.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Mateusz Kozan, Weronika Trojak, Wiktor Włodarczyk i jeden uczeń klasy VII - Mateusz Litwińczyk. Uczniowie zajęli I miejsce. Gratulujemy!!!.

GALERIA


VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie

Wyjazd do Częstochowy na warsztaty: "Lodowe eksperymenty"20 listopad 2019


21 listopada uczniowie z klas V-VIII pojechali do Częstochowy do Uniwersytetu Rozwoju. Brali tam udział w warsztatach "Lodowe eksperymenty" z wykorzystaniem suchego lodu. Dowiedzieli się: - jak to możliwe, że lód jest suchy;
- co to jest sublimacja;
- czy można zagotować wodę w czajniku bez użycia ciepła;
- czy można nadmuchać balon bez użycia ust;
- jak stworzyć mleczne bańki;
- jak wyprodukować lodową rakietę.
Taka nauka to się rozumie!

GALERIA


Wyjazd do Częstochowy na warsztaty: "Lodowe eksperymenty"

Wyjazd do FABRYKI BOMBEK "DECORA"w Miechowie20 listopad 2019


20 listopada 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek "DECORA" w Miechowie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Uczniowie zwiedzili zakład. W czasie zwiedzania obserwowali kolejne procesy: wydmuchiwanie, posrebrzanie-kąpiel, suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Jedna bombka to efekt pracy około 5 osób. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach plastycznych i malowali własne bombki. Mieli do dyspozycji farbki oraz kolorowy brokat, którymi dekorowali dzieła. Własnoręcznie wykonane bombki uczniowie mogli zabrać do domu. Wizyta fabryce niewątpliwie wprowadziła wszystkich uczestników wycieczki w świąteczny nastrój. Tegoroczne święta będą na pewno wspaniałe, bowiem na choinkach dzieci będzie ich piękna, kolorowa bombka. To była naprawdę udana wycieczka.

GALERIA


Wyjazd do FABRYKI BOMBEK "DECORA"w Miechowie

Warsztaty psychologiczne19 listopad 2019


W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego w naszej szkole: 19.11.2019r. zostały przeprowadzone warsztaty psychologiczne. Tematy przeprowadzonych zajęć w poszczególnych klasach: Klasy I - III
Przemoc werbalna
Uzależnienie od telefonu komórkowego
Klasy V - VI
Motywacja do nauki - mam siłę do działania
Uzależnienie od telefonu komórkowego
Klasy VII - VIII
Alkohol, papierosy, dopalacze i narkotyki - warsztat z zakresu profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych
Przemoc werbalna

GALERIA


Warsztaty psychologiczne

Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Tenisie Stołowym14 listopad 2019


14 listopada 2019r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr.1 w Krzepicach odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Tenisie Stołowym Z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Turniej odbył się na 12 stołach, w pięciu kategoriach wiekowych. Sędzią głównym był: Dariusz Jankowski oraz Grzegorz Garbaciak. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów. Najwyższe miejsca zajęli: Maja Kozak - klasa III - IV miejsce
Miłosz Kostek - klasa VI - VI miejsce.
Gratulujemy!!!

GALERIA


Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Tenisie Stołowym

Wieczornica Patriotyczna11 listopad 2019


11 listopada 2019r. z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się Wieczornica Patriotyczna. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy wszyscy przemaszerowali do szkoły. Następnie wprowadzono sztandary i uroczyście odśpiewano hymn państwowy. Dyrektor szkoły pani Daniela Szczepaniak w ciepłych słowach przywitała przybyłych gości. Przypomniała podczas wstępu historyczno-patriotycznego o historii naszych przodków, którzy ratowali najcenniejsze wartości: kulturę, język, obyczaje, religię nie tylko poprzez walkę ale również komponując piękną muzykę, czy pisząc piękne wiersze, czego przykładem są: Fryderyk Chopin, czy Maria Konopnicka. Następnie głos zabrał Burmistrz Krzepic - Pan Krystian Kotynia, który dziękował mieszkańcom Zajączek za kultywowanie tradycji patriotycznych. Po części oficjalnej obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy przenieśli zebranych do lat długiej wędrówki w drodze walki o niepodległość. Inscenizacja przypomniała współczesnemu pokoleniu, jak trudna była droga Polaków do odzyskania niepodległości i jak wielu ofiar wymagała. Skłoniła widzów do refleksji nad przeszłością naszej Ojczyzny i do tego, że o ciężko zdobytą wolność, trzeba nieustannie dbać, bo ona nie jest nam dana raz na zawsze. Uczniowie zachwycili publiczność nie tylko recytacją utworów patriotycznych, ale również przepięknym śpiewem pieśni legionowych oraz utworów o Ojczyźnie i wolności. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wieczór patriotyczny przygotowały panie: Magdalena Piśniak i Anna Grzelińska. W drugiej części spotkania wysłuchano koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry Dętej z Zajączek. Uroczystość zakończyła się późnym wieczorem śpiewem pieśni patriotycznych i biesiadnych.

GALERIA


Wieczornica Patriotyczna

Gang Słodziakówlistopad 2019


29 września wypadał Dzień Głośnego Czytania, z racji tego, że była to niedziela nasza szkoła obchodziła go już w październiku i czytaliśmy "Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany". Wspólnie stworzyliśmy również dekorację czyli Magiczne Drzewo Słodziaków utworzone z makulatury i naszych odbitych dłoni, było to okazją do rozmowy i refleksji nad powtórnym wykorzystaniem i przetwarzaniem surowców - przede wszystkim papieru.

GALERIA


Gang Słodziaków

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania7 listopad 2019


8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W związku z tym w naszej szkole zorganizowane zostały pogadanki o zdrowym odżywianiu, a najmłodsze klasy przygotowały zdrowe kanapki mmm… było smacznie.

GALERIA


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Wyjazd do Parku Trampolin7 listopad 2019


Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Anną Morawiak i ks. Bartoszem Lubczyńskim wzięli udział w wycieczce do Częstochowy w dniu: 07.11.2019r. Na uczniów czekały liczne atrakcje:
zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze - dwugodzinny pobyt w Parku Trampolin czyli wychowanie fizyczne w "Stacji Grawitacji" (park linowy, ścianka wspinaczkowa oraz trampoliny);
- posiłek w McDonald 's.
Uczniowie bardzo dobrze wykorzystali czas spędzony na wycieczce, do domów powrócili uśmiechnięci i w dobrych nastrojach.

GALERIA


Wyjazd do Parku Trampolin

Konkurs plastyczny "Flaga Polski"5 listopad 2019


5 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Flaga Polski” zorganizowanego przez nasza szkołę. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów poczucia przynależności narodowej, przywiązanie do symboli narodowych i ich poszanowania. Zainteresowanie konkursem było wyjątkowe. Do organizatora konkursu wpłynęło 20 prac. Wszystkie prace plastyczne były bardzo ciekawe, interesujące i jakże wymowne w aspekcie patriotyzmu. Przy ocenianiu brano pod uwagę różnorodność użytych materiałów, technikę, pomysłowość oraz staranność wykonania. Oto wyniki:
Kategoria - Przedszkole
I miejsce - Antoś Lizurej
I miejsce - Gabrysia Słomian
II miejsce - Julia Kowalczyk
III miejsce - Antoś Wydmuch
Wyróżnienie - Wiktoria Więdłocha
Kategoria - Klasy I - III
I miejsce - Laura Kała
II miejsce - Jakub Kowalczyk
III miejsce - Zosia Słomian
Wyróżnienie - Lena Włodarczyk
Wyróżnienie - Oliwier Piśniak
Wyróżnienie - Konrad Więdłocha
Kategoria - Klasy V - VIII
I miejsce - Nicola Owczarek
I miejsce - Filip Litwińczyk
II miejsce - Judyta Włodarczyk
III miejsce - Patrycja Moś
Wyróżnienie - Natalia Olejnik
Wyróżnienie - Wiktoria Kotek
Wyróżnienie - Karolina Kot
Wyróżnienie - Piotr Staśkiewicz
Wyróżnienie - Magdalena Kistela.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy.

GALERIA


Konkurs plastyczny "Flaga Polski"

Konkurs fotograficzny: "Jesienny portret z książką"5 listopad 2019


05.11.2019r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny: "Jesienny portret z książką" ogłoszony przez bibliotekę szkolną. Jury dokonało oceny dostarczonych zdjęć i przyznało następujące nagrody: Kategoria klasy I - III I miejsce - Zosia Słomian klasa III II miejsce - Lena Włodarczyk klasa I II miejsce - Jakub Kowalczyk klasa II III miejsce - Laura Kała klasa I III miejsce - Olga Adamczyk klasa III Wyróżnienie - Konrad Więdłocha klasa I Kategoria klasy V - VIII I miejsce - Filip Litwińczyk klasa V II miejsce - Judyta Włodarczyk klasa V III miejsce - Nicola Owczarek klasa V Wyróżnienie - Natalia Olejnik klasa VI. Celem konkursu była m.in.: promocja książki i sztuki fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i wrażliwości artystycznej oraz zaakcentowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zwycięzcom konkursu gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

GALERIA


Konkurs fotograficzny: "Jesienny portret z książką"

Konkurs "Moja Pierwsza Książeczka" 5 listopad 2019


05.11.2019r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego dla przedszkolaków przez bibliotekę szkolna: "Moja Pierwsza Książeczka". Do organizatora konkursu wpłynęły 4 prace, które dzieci wykonały różnymi technikami. Przy ocenie wzięto pod uwagę estetykę prac i samodzielność ich wykonania. Oto wyniki:
I miejsce - Antoś Litwińczyk
II miejsce - AntośLizurej
III miejsce - Antoś Wydmuch
III miejsce - Jan Grudzka.
Gratulujemy!.
Prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej na dolnym korytarzu. Nagrody zostaną wręczone na apelu szkolnym.

GALERIA


Konkurs "Moja Pierwsza Książeczka"

I Powiatowy Amatorski Przegląd Artystyczny 29 październik 2019


Dnia 29.10.2019r. w GOK Lipie odbył się I Powiatowy Amatorski Przegląd Artystyczny. Z naszej szkoły wzięły udział trzy uczennice: Łucja Heluszka z piosenką "Lubię wracać" z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, Natalia Ząbkowska z piosenką "Dzięki za wszystko" z repertuaru Zouzy oraz Judyta Włodarczyk "Chodź pomaluj mój świat" z repertuaru 2+1. Wszystkie uczennice dostały nagrody za udział.

GALERIA


I Powiatowy Amatorski Przegląd Artystyczny

Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku 28 październik 2019


28 października uczniowie z klas I-III wyjechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku na warsztaty teatralne i muzyczną opowieść "Alladyn…baśń tysiąca i jednej nocy". Oparty na elementach orientalnych spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, a niezwykłe zdarzenia, dobre i złe duchy oraz cudowna lampa wprowadziły młodych widzów w egzotyczny i zaczarowany świat bajki. Było magicznie i ciekawie, a to za sprawą barwnych kostiumów i scenografii. Od magii baśni ważniejsze jest jednak przesłanie, a mianowicie, że to nie bogactwo, ale miłość i uczciwość są najważniejsze, a pazerność nie popłaca.

GALERIA


Wyjazd do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku

23 Międzynarodowe Targi Książki 24 październik 2019


Targi Książki to okazja, by poznać nowości książkowe i - co czytelnicy cenią szczególnie - spotkać się z ulubionym autorem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Zajączkach Pierwszych mieli możliwość uczestniczyć w tegorocznej edycji Targów Książki - święta literatury, które odbyły się od 24-27 października w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznych targów były słowa Carlosa Ruiza Zafóna „Czytać, to bardziej żyć” - słowa te znaczą, ze każda kolejna godzina spędzona wśród książek tylko utwierdza w przekonaniu, że kontakt z książką to najlepsze, co nam się może przydarzyć.

GALERIA


23 Międzynarodowe Targi Książki

Próbna ewakuacja 24 październik 2019


24 października 2019r. w naszej szkole przeprowadzona została próbna ewakuacja. W czwartkowe przedpołudnie p. Dyrektor poinformowała wszystkich o ewakuacji, przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne uczniów i pracowników placówki. Głównym celem ćwiczeń było utrwalenie zarówno zasad, jak i praktycznych zastosowań procedur dotyczących zachowania się w przypadku pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Punkt zbiórki znajdował się przed budynkiem szkoły. Próbna ewakuacja przebiegała bardzo sprawnie. Po przeprowadzonej kontroli liczebności odwołano alarm i uczniowie wrócili na lekcje.

GALERIA


Próbna ewakuacja

Udział w akcji MEN "Szkoła Pamięta" 24 październik 2019


24 i 25 października 2019r. nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta" i podjęła szereg działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń. Uczniowie wspólnie z nauczycielami odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych w naszej miejscowości m.in. grób Ks. Józefa Cieślaka, symboliczny Grób Nieznanego Żołnierza. Odwiedzili lokalne miejsca pamięci i zgłębili ich historię między innymi: parafialny cmentarz w Parzymiechach, gdzie znajdują się groby Potockich z XIX - XX wieku, Pomnik Żołnierzy 83 Pułku Strzelców Poleskich z Kobrynia, którzy polegli 1 września 1939r. w bitwie granicznej z Niemcami, grób ks. Bonawentury Metlera, który został rozstrzelany 2 września 1939r. przez Niemców przy cmentarzu w Jaworznie, oraz pomnik cywilnych ofiar II wojny światowej i okupacji. Zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej m.in. przed zabytkową kapliczką św. Rocha z 1850r., tablicą pamiątkową poświęconą ks. dr. Adolfowi Gozdkowi, budowniczemu kościoła w Zajączkach, który został zamordowany 26 VII.1942 w Dachau oraz przed krzyżem znajdującym się przed parafialnym kościołem. Zorganizowali zbiórkę zniczy i posprzątali bezimienne i opuszczone groby. Odwiedzili groby nauczycieli, którzy niegdyś uczyli w naszej szkole, zapalili znicze, chcąc w ten sposób uczcić ich pamięć. Zorganizowali wycieczkę patriotyczną do Krzepic. Zwiedzili Cmentarz Żydowski oraz Izbę Muzealną im. Kazimierza Wielkiego. Dzięki tym wszystkim zrealizowanym działaniom nauczyciele pracujący w naszej szkole uwrażliwili młodych ludzi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej małej ojczyzny.

GALERIA


Udział w akcji MEN "Szkoła Pamięta"

Pasowanie na ucznia pierwszej klasy 20 październik 2019


20 listopada 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To był wyjątkowy dzień. Uroczystość pasowania rozpoczęła się wystąpieniem p. dyrektor Danieli Szczepaniak, która powitała zaproszonych gości, rodziców. Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły p. sołtys Barbarę Pilarz, która skierowała kilka ciepłych i miłych słów do pierwszoklasistów. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności. Dzieci złożyły uroczyste pasowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na uczniów. Na zakończenie otrzymali upominki oraz rożki obfitości od rodziców.

GALERIA


Pasowanie na ucznia pierwszej klasy

"Dzień Krawata" w naszej szkole 18 październik 2019


W piątek 18.10.2019r. obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Krawata". Idea akcji była taka, że każdy uczeń tego dnia, czy to chłopiec, czy dziewczynka ma założyć tego dnia krawat. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru. Wszyscy uczniowie w krawatach wyglądali uroczyście i elegancko, a przy tym również zabawnie. Było naprawdę super. Pomysłodawca tego dnia był Samorząd Uczniowski.

GALERIA


"Dzień Krawata" w naszej szkole

Akcja "Pierwsza Pomoc" 16 październik 2019


16 października 2019r. w samo południe już po raz siódmy, tysiące uczestników podjęło próbę pobicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w tej akcji. Punktualnie o godzinie 12.00 w całej Polsce przez pół godziny trwała próba pobicia rekordu, w której wzięło udział aż 1399 instytucji i aż 144867 osób. 16 październik - to nie przypadkowa data - obchodzimy wtedy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Próba bicia rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych. A tej lekcji udzielili nam p. Aneta Korzekwa - higienistka szkolna i strażacy z OSP z Zajączek Drugich.

GALERIA


Akcja "Pierwsza Pomoc"

Europejski Tydzień Kodowania 15 październik 2019


W październiku szkoły w Europie i na świecie ogarnęła gorączka kodowania dzięki Europejskiemu Tygodniowi Kodowania. W dniach od 15 do 18 października również nasza szkoła przyłączyła się do tych działań. Klasa II - kodowała obrazek w generatorze. Klasa III - wykonała "świecące stworki" oraz grała w zmodyfikowaną wersję "Escape room" czyli odkodowywała obrazek, szukała ukrytych wyrazów w wykreślance i odpowiadała na pytania by zdobyć cyfry tworzące kod do kłódki zamykającej pudełko, w każdym pudełku na każdego ucznia czekała miła niespodzianka. Klasa V - tworzyła grę "Grzybobranie" w języku Scratch. Klasa VI - tworzyła prezentację pt. "Instrukcja do obsługi programu Paint".

GALERIA


Europejski Tydzień Kodowania

Wycieczka do Opola 15 październik 2019


We wtorek 15.10.2019r.uczniowie klasy VI oraz kilku uczniów klasy V wraz z opiekunami: p. Grażyną Filak i p. Joanną Ząbkowską wybrali się na wycieczkę do Opola. Uczniowie zobaczyli jak wygląda telewizja od kuchni?, czyli studio nagrań, gdzie powstają np. programy na żywo, mogły zasiąść przed kamerą, jak i zabawić się w fotoreporterów. Kolejnym punktem wycieczki był amfiteatr opolski i Muzeum Piosenki Polskiej, gdzie znajdują się pamiątki i informacje dotyczące opolskiego festiwalu. Na zakończenie uczniowie wybrali się do Opolskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt. Wycieczka była ciekawą przygodą i miłym doświadczeniem.

GALERIA


Wycieczka do Opola

Konkurs na największą dynię październik 2019


Jak co roku jesienią, w naszej szkole można oglądać zbiory jesienne. Wystawa nosi tytuł "Dary jesieni". Został także zorganizowany konkurs na największą dynię. Oto wyniki:
I miejsce Amelia Rasiewicz - przedszkole,
II miejsce Karolina Kot - klasa VI,
III miejsce Olga Adamczyk - klasa III, Kacper Adamczyk - klasa VI.
Gratulujemy!!!.

GALERIA


Konkurs na największą dynię

Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Szachach 3 październik 2019


03.10.2019r. w Przystajni odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Szachach. Uczniowie naszej szkoły zajęli w kategorii chłopców starszych i młodszych 7 miejsce. Drużynę chłopców starszych reprezentowali: Kacper Grzyb, Wiktor Włodarczyk, młodszych: Kacper Adamczyk, Błażej Kluba. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Mistrzostwa Powiatu Kłobuckiego w Szachach

Dzień Chłopaka 30 września 2019


30 września świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W każdej klasie dziewczyny postarały się o upominki dla swoich chłopców. Również Samorząd Uczniowski jak co roku przygotował apel i słodki poczęstunek. Dziewczyny z wszystkich klas wybierały starszego i młodszego Milusińskiego wśród chłopców i było też wspólne zdjęcie.

GALERIA


Dzień Chłopaka

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29 września 2019


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytając na głos małym słuchaczom stymulujemy ich rozwój, wzbogacamy słownictwo i pobudzamy wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001r. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji wychowawcy klas I - III czytali swoim wychowankom "Gang Słodziaków" Renaty Piątkowskiej.

GALERIA


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Powiatowy Konkurs Literowania w Języku Angielskim 26 września 2019


26 września 2019r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lindowie odbył się Powiatowy Konkurs Literowania w Języku Angielskim. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności literowania, poszerzenie zakresu słownictwa, rozwijanie zainteresowań językowych, rozumienie ze słuchu, słów i zwrotów. Naszą szkołę w konkursie, w kategorii klas IV - VI reprezentowało 2 uczniów - Filip Litwińczyk i Dawid Kuźma, który zajął I miejsce. Dawidowi serdecznie gratulujemy.

GALERIA


Powiatowy Konkurs Literowania w Języku Angielskim

Wybory do Samorządu Uczniowskiego 24 września 2019


Jak co roku we wrześniu, odbyła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Pojawiły się plakaty, ulotki, hasła. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które miały miejsce 24.09.2019r. Wcześniej kandydaci przypomnieli uczniom obietnice przedwyborcze. W wyborach wzięli udział wszyscy obecni uczniowie szkoły. Każdy uczeń oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Potem nastąpiło otwarcie urny i liczenie głosów przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskała uczennica klasy VI - Natalia Olejnik, pozostałe uczennice: Klaudia Ślązak i Julia Niezgoda będą pełnić rolę zastępców. Gratulujemy!!!.

GALERIA


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

"Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy" 19 września 2019


20 września 2019r. miał miejsce Rajd Rowerowy upamiętniający 80 Rocznicę Bitwy pod Mokrą oraz 100 lecie Polskiej Policji. Rajd organizowany był pod patronatem Starosty Kłobuckiego Henryka Kiepury wspólnie z Muzeum Dywizjonu 303 oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Z naszej szkoły w rajdzie uczestniczyli uczniowie klas VI - VIII, wraz z opiekunami: p. Dorotą Smorąg, p. Urszulą Piśniak, p. Grażyną Filak, p. Joanną Ząbkowską. Uczestnicy Rajdu złozyli wiązanki kwiatów przy tablicach historycznych upamiętniajacych wydarzenia z II wojny światowej, będace na trasach przejazdu. Na miejscu mety przy Muzeum Dywizjonu 303 w Napoleonie uczestnicy Rajdu otrzymali ciepły posiłek, zwiedzali muzeum oraz uczestniczyli w konkursach: - technika jazdy na rowerze
- znajomość przepisów ruchu drogowego
- wymiana dętki rowerowej na czas.
Około godziny 15.00 wszyscy w dobrych humorach, uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do domu.

GALERIA


"Powiatowy Szkolny Rajd Rowerowy"

Akcja "Sprzątanie Świata" 19 września 2019


19.09.2019r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji "Sprzątanie Świata". Temat tegorocznej edycji to: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Po apelu uczniowie zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i solidne rękawice posprzątali wyznaczony teren wokół szkoły i kościoła. Akcja miała na celu budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za naszą planetę. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, wyniosą z tej akcji wiele pozytywnych wartości i będą dbać o środowisko nie tylko podczas zorganizowanych akcji, ale także na co dzień.

GALERIA


Akcja "Sprzątanie Świata"

Dzień Kropki 16 września 2019


W poniedziałek 16 września 2019r. po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto zostało zapoczątkowane przez książkę Petera H. Reynoldsa "Kropka". Główną bohaterką historii jest mała dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki jednej małej kropce, uwierzyła w siebie. Dzień kropki jest zatem świętem kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. Świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia krótkiego filmiku stworzonego na podstawie książki, po którym każdy dostał słodką niespodziankę; (oczywiście w kształcie kropki), a następnie można było: - zrobić sobie zdjęcie w kropkowej fotobudce,
- dorysować do kropki, by stworzyć ciekawy obrazek,
- stworzyć kropkę 3D,
- pobawić się w poszukiwacza kropek,
- zrobić kropkowy rysunek
- pomóc stworzyć mega długi rysunek z kropkami; (prawie 30 metrów).

GALERIA


Dzień Kropki

26 BIEG KRZEPKICH im. Kazimierza Zembali 15 września 2019


15.09.2019r. na Stadionie Sportowym w Krzepicach odbył się 26 Ogólnopolski Bieg Krzepkich im. Kazimierza Zembali. Celem imprezy była: popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywania nowych jej zwolenników, popularyzacja rekreacji biegowej w środowisku miasta i gminy Krzepice, propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Antoni Litwińczyk - przedszkole, Julia Kowalczyk - przedszkole, Antoni Lizurej - przedszkole, Szymon Ślązak - przedszkole, Laura Kała - klasa I, Sylwester Słomian - klasa I, Łukasz Knihnicki - klasa II, Emil Nicpoń - klasa II, Tymon Kęsik - klasa II, Norbert Jura - klasa III, Krzysztof Latuszek - klasa III, Bartosz Wieczorek - klasa III, Nicola Owczarek - klasa V. Uczniowie uczestniczyli w zawodach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. Z naszej szkoły najlepszy wynik osiągnęli: Antoni Litwińczyk - II miejsce, kategoria przedszkole., Bartosz Wieczorek - VII miejsce, kategoria klasy III - IV. Zwycięzcom gratulujemy!!!.

GALERIA


26 BIEG KRZEPKICH

Wycieczka rowerowa "śladami historii i kultury żydowskiej" 13 września 2019


W tym roku szkolnym obchodziliśmy 80-rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z tym uczniowie klasy VI, 13.09.2019r. w godzinach popołudniowych wraz z opiekunami: p. G. Filak, p. J. Ząbkowską, p. M. Piśniak wybrali się na wycieczkę rowerową "śladami historii i kultury żydowskiej". Zwiedzili założony w XVIII w. cmentarz żydowski, ruiny synagogi krzepickiej oraz Izbę Pamięci, w której umieszczone są: zabytki pozyskane z badań archeologicznych dawnego zamku w Krzepicach, plansze edukacyjne, repliki średniowiecznej broni. W drodze powrotnej były lody oraz powrót ul. Magreta. Aktywna forma spędzania wolnego czasu, połączona z możliwością poznania przeszłości Krzepic i okolic spodobała się wszystkim uczestnikom wycieczki.

GALERIA


Wycieczka rowerowa

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020 oraz 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej 2 września 2019


02.09.2019r. rozpoczął się kolejny rok szkolny 2019/2020. Tego dnia obchodziliśmy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W związku z tym zaprosiliśmy do naszej szkoły osoby urodzone przed 8 maja 1945 roku - DZIECI WOJNY, aby wspólnie z nami przeżywali rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ponieważ 80 lat temu nie było im dane uczestniczyć w tak podniosłej uroczystości. O godzinie 9.00 została odprawiona w naszym kościele parafialnym msza święta, a po niej nastąpił uroczysty przemarsz ze sztandarem do budynku szkoły. Na samym początku został odśpiewany hymn państwowy, a potem głos zabrała pani dyrektor Daniela Szczepaniak, która powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Dziękowała za ich życie, za to co zrobili dla Polski oraz za przybycie, aby symbolicznie zamknąć PRZERWANY MARSZ, ponieważ, 1 września 1939 roku, ten marsz do nauki, do realizacji planów i marzeń został brutalnie przerwany przez niemieckiego okupanta. Również uczniowie naszej szkoły, mali Polacy, patrioci w sposób podniosły i uroczysty powitali gości i obiecali ze swej strony, że będą za wszelką cenę bronić pokoju, bowiem wojna to przekleństwo ludzkości. Dzieci Wojny, nasi dziadkowie bardzo dziękowali za zaproszenie, za przepiękne powitanie i w kilku zdaniach opowiedzieli nam o swoich tragicznych przeżyciach z tamtych lat. Na zakończenie tej podniosłej uroczystości uczciliśmy wspólnie minutą ciszy ofiary i bohaterów wojennych.

GALERIA

Rozpoczęcie roku szkolnego